Resort energii jest za tym, by nie wprowadzać ograniczeń dotyczących instalowania domowych magazynów energii w ramach rozporządzenia o warunkach technicznych budynków – poinformował podczas Polskiego Kongresu Gospodarczego minister energii Miłosz Motyka.
Chodzi o projekt rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Najnowsza wersja tego projektu przewiduje zakaz umieszczania magazynów energii w mieszkaniach, na balkonach czy poddaszach.
– Nie będzie tych regulacji – powiedział Motyka podczas swojego wystąpienia w czasie Polskiego Kongresu Gospodarczego. Wskazał, że rozumie konieczność zadbania o bezpieczeństwo techniczne budynków, ale rozwiązania zaproponowane w projekcie rozporządzenia uważa za zbyt restrykcyjne.
– Liczymy na szybkie dopracowanie tych aspektów i uwzględnienie uwag branży OZE lub wyłączenie tych kwestii z rozporządzenia technicznego – dodał Motyka.
– W resorcie są prowadzone analizy dotyczące odwrotnych sytuacji, czyli lepszego wykorzystania nadwyżek OZE, większego udziału konsumentów w rynku energii, upowszechnienia taryf dynamicznych – powiedział minister.
(PAP)


